Invisalign Tedavisi Uzmanı / Doktoru

İnvisaling tedavisi uzmanı, kuşkusuz ki daima hayal ettiğimiz dişleri bizlere sağlayacak diş hekimdir. Zira; dişlerimiz her zaman istediğimiz gibi görüntüye sahip olmayabiliyor. Çoğu zaman gülmekten hatta gülümsemekten dahi kaçındığımız durumlar ise somurtan bir yüz ifadesine sahip olmamıza neden olabiliyor. Kişinin öz güvenini hatta konuşmasını bile etkileyen bu problemin çözümü ise invisaling uzmanı yada doktorunda bitiyor. Doktor korkusu olan, iğneden çekinen ya da estetik kaygıları olan bireyler ise doktora gitme konusunda epey bir geç kalabiliyor. Dişlerde ve diş etinde var olan çekilmeler veya çarpıklaşmalar ise birçok hastalığı da tetikleyebiliyor. Bu sebeple, ne olursa olsun diş bozukluklarının tedavisi için mutlaka invisaling hekimi yada şeffaf plak uzmanı ile görüşmeli ve tedaviye bir an önce planlanmalıdır.

Estetik kaygı sebebiyle diş tellerine sıcak bakmayan hastalar içinse yepyeni yöntemler yine şeffaf plak doktoru tarafından sunulabiliyor. Örneğin, Dent Dizayn olarak bizler; dişlerinde çarpıklaşma olan bir danışanımızda artık “diş teli takmadan” dişlerdeki görüntü bozukluğunu düzeltip, gülüş tasarımı yapabiliyoruz. Telsiz diş düzeltme tedavisinde ise özel plaklar kullanıldığı içinde kalıcı olarak dişlerinizde plaklar kalmıyor. Telsiz çarpık ve yamuk diş tedavisinde Dent Dizayn ve ekibi invisaling yöntemini uyguluyor. Bu yazımızda ise merkezimizde yapılan telsiz diş çarpıklığı tedavisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek, şeffaf plak tedavisi fiyatlarını öğrenebileceksiniz.

Not:Dent Dizayn tarafından yapılan invisaling tedavisi için İstanbul Sancaktepe’deki  merkezimizi arayarak da aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Telsiz Diş Tedavisi – İnvisaling Yöntemi Nedir?

İnsanlar tarafından beğenilen bir diş yapısı ve görüntüsüne sahip olmak elbette herkesin hakkı. Dişçi korkusu veya diğer faktörler ise dişlerdeki problemlerin giderilmesi ve tedavisini geciktiriyor. Telsiz diş tedavisi gibi son derece ağrısız ve gözle görülmeye bir tedavi yöntemi ise hastalara “oh be” dedirtiyor. Yamuk veya çarpık dişlerde %100 başarı sonuçlarıyla invisaling tedavisi, en iyi telsiz diş tedavisi yöntemlerinden birisi olarak biliniyor.

İnvasiling yöntemini biraz açıklamamız gerekirse, dişlerdeki problemleri gidermek için diş telleri yöntemine gerek kalmadan sürekli kullanma zorunluluğu olmayan plakaların kullanımıyla yapılan tedavi yöntemidir. Zira; diş teline sıcak bakmayanlar için oldukça iyi bir yöntem olan invisaling telsiz diş tedavisi 7’den 70’ e herkeste kullanılabiliyor.

Ağızda belirgin bir şekilde görünmeyen şeffaf düzeltici plaklar invisaling yönteminin bir parçası. Çarpık veya yamuk dişler için 7/24 saat zorunlu olarak tel takmanın önüne geçen invisaling yöntemiyle dilediğiniz zaman plaklarınızı çıkarabiliyorsunuz. 3 boyutlu bilgisayarlı sistemler sayesinde hastaya birebir tedavi uygulanmış oluyor. İnvisalingle diş tedavisi yönteminde her hastaya özel bir plaka tasarlanıyor ve bu plaklar 2 hafta süreyle kullanılıyor.

Invisalign Tedavisinde Neler Yapılıyor?

Danışanların ağızlarına özel bir sistemle düzeltici plaklar hazırlanıyor ve hasta bunu dilediği zaman çıkarabiliyor. Yumuşak, rahat ve şeffaf olan bu plaklar dişlerin üstüne oturtuluyor. İnvisaling doktoru yada şeffaf plak uzmanı tarafından muayene sonrasında planlanan noktaları bu plakların hareket ettirmesi sağlanıyor. Braket ve tel olmayan invisaling tedavisinde 15 günde 1 kontrol yapılmaktadır. 15 gün sonra ise yeni plak size verilir ve tedavinize yeni plaklarınızla devam edersiniz. Şeffaf olarak tasarlanan invisaling tedavisinde ağrı sızı gibi kaygılandırıcı durumlar ise yoktur.

İnvisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnvisaling tedavisi, her diş hekimi ya da ortodontist tarafından yapılmamaktadır. Kişiye özel tedavi yöntemi olan invisaling tedavisi için kuşkusuz ki en iyi invisaling eğitimlerini almak şarttır. Bu sebeple, ortodontist ya da diş hekimi seçerken invisaling eğitimini alıp almadığını sorgulamakta fayda vardır. Sizi tedavi edecek doktorunuzu seçtikten sonra ilk muayenede bu tedavinin size uygun olup olmadığı belirlenecek ve daha sonra gerekli işlemlere başlanacaktır. Dişlerin filmi, fotoğrafı ve modelleri 3 boyutlu olarak doktor tarafından incelenir ve daha sonra şeffaf plakaların dişinize gelecekte nasıl etki edeceğini gösterilir. 3 boyutlu bilgisayar sistemlerinde tamamlanan tasarım sonrasında plaklarınız hazırlanarak sizlere verilecektir. Yaralama, ağrı veya sızının olmadığı telsiz diş düzeltme tedavisi invisaling yöntemi günümüzde en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Yemek yerken ya da diş fırçalarken çıkaracağınız invisaling plakları dışarıdan görülemez. Bu açıdan estetik kaygı tamamen ortadan kaldırılmış olur.

Diş Bozukluklarının Telsiz Tedavisinde İnvisalign Yöntemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hem gençlerde hem de yaşlılarda uygulanabilen invisalign tedavisinde her plağın kullanım süresi 15 gün olup sürekli muayene esnasında değiştirilmektedir. 0.25 ve 0.55 mm kadar hareket etmesini sağlayan şeffaf plaka ağız içinde yara ya da batma yapmamaktadır. Ağrı veya diğer rahatsız edici durumları da olmayan invisaling yöntemi günümüzün en çok tercih edilen diş formu düzeltme yöntemidir.

Günlük yaşamda konuşma bozukluğuna ya da yeme sınırlamasına danışanlarımızı maruz bırakmayan invisaling tedavisi ile siz de dişlerinizdeki problemlerden kurtulabilirsiniz.

Diş ipini dahi kullanmanıza izin veren insivaling tedavisiyle rahatlıkla dişlerinizin formunu düzeltebilirsiniz.

Görünmez olan invisaling plaklarıyla sizden başka kimse diş bozuklukları tedavisi gördüğünüzü anlamaz ve estetik açıdan sizi de rahatsız etmez.

1-2 günlük alışma süreci sonrasında siz dahi plakları takıp takmadığınızı unutabilirsiniz. Çok konforlu olan invisaling tedavisinde normal ısıdaki içecekleri rahatlıkla içebilirsiniz.

Dişlerinizde var olan çürük, taş gibi problemlerin önceden temizlenmesi gerekir, plakların takılacağı süre boyunca bu tedavileri yaptıramazsınız.

Günde 20-22 saat takılması önerilen invisaling plaklarıyla her şeyi yiyebilirsiniz ancak plakları düzenli olarak temizlemeniz gerekir.

Hangi Diş Bozukluklarında İnvisaling Yöntemi Kullanılabilir?

– Diastema ismi verilen aralıklı dişlerin bir araya getirtilmesi amacıyla invisaling yöntemi denenebilir. Diş çekimlerinden sonra protez yapılmazsa boşluğa kayan dişler sebebiyle de bu yöntem uygulanabilir.

– Çenelerde yer darlıkları sebebiyle gördüğümüz çapraşık dişler mutlaka tedavi edilmelidir. Zira, plak ve çürüğe sebep olan çapraşık dişler sebebiyle diş kayıpları da yaşanabilir.

– Çapraz, ters ve örtülü kapanışlarda da invisaling yöntemi uygulanır.

İnvisalign Tedavisi Olmayı Düşünenler İçin Önemli Bilgiler

Plaklar nasıl bir malzemeden yapılıyor?

Şeffaf olan plaklar termoplastik bir malzemeden üretiliyor. Dişleri beyazlatan plaklara benzetebildiğiniz invisaling plakları sizin ağrınıza göre tasarlanıyor.

Plaklar dişleri nasıl düzeltiyor?

Diş bozukluklarının telsiz tedavisinde invisaling plak yöntemi oldukça etkin bir yöntemdir. Tedavi süresinde sayısız plak kullanmanız istenecek. Konforlu ve basit çıkarılabilen bu plaklar dişlere pozisyon ve hareket verecektir. Aşama aşama gelişen diş formları dişlerinizi planlanan şekilde yerleştirecektir. 15 gün içinde değiştirebileceğiniz plaklarınızı takmanız gereken minimum süre ise 20 ila 22 saattir.

İnvisaling plaklarla alkol içilebilir mi? 

Alkol kullanımı invisaling plaklarına zarar verebilir, bu sebeple kullandıktan sonra dişlerinizi fırçalayıp takmanızı öneriyoruz.

Telsiz Diş İstanbul Sancaktepe’de Nerede Yapılıyor?

İnvisaling tedavisi, daha önce belirttiğimiz gibi her diş hekimi tarafından yapılan bir tedavi değildir. Ancak ve ancak bu eğitimi almış ortodontist ve diş hekimleri, şeffaf plak tedavisini yapabilir. Sancaktepe’de ikamet eden ya da İstanbul’a gelebilecek tüm hastalarımızı invisaling tedavisi için merkezimizde ağırlayabiliriz.

Telsiz Diş Tedavisi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

İnvisaling tedavisi fiyatları ise invisaling hekimi ile merkezden merkeze göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamanın bireye özel olması ve seanslara bölünmesi sebebiyle net bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. İnvisaling tedavisi ücretleri hakkında en net bilgiyi öğrenmek için atılacak doğru adım ise invisaling hekimi ile yüz yüze görüşmek ve değerlendirme sonrasında fiyat almak olacaktır. Dent Dizayn’dan telsiz diş tedavisi invisaling fiyatları hakkında bilgi almak içinse bizleri dilediğiniz zaman arayabilir yada randevunuzu oluşturarak muayene sonrası en doğru “ şeffaf plak tedavisi ücret” bilgisini alabilirsiniz. Bizle iletişime geçmek, Dent Dizayn Kliniklerinden randevu almak için lütfen bu linke tıklayın.Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İçin Aşağıdaki Butonları Kullanabilirsiniz