Pembe Estetik İşlemi

Pembe estetik tedavisi, günümüzde oldukça sık tercih edilen diş estetiği uygulamalarını kapsayan bir tedavidir. Zira; yüz bölgemizde en çok dikkat çeken bölgeler arasında elbette ağız ve dişler gelir ilk sırada gelir. Bu nedenle; diş ve diş etinde meydana glen çeşitli sorunların çözümlenmesi ve yeniden estetiksel bir görünüme kazanmak son derece önemlidir. Aksi halde, birçok kadının ruj sürmesini dahi engelleyen diş etindeki problemler ise dişlerin güzelliğini gölgeler. Bembeyaz dişleriniz olsa dahi diş etinizde renk değişimleri, diş etinin dişe olan seviyesi, dişlerinizin güzelliğini gölgeyebilir. Bu sebeple; güzel bir gülüş tasarımı için ilk olarak diş ve diş etinizdeki görüntü problemlerini yok etmeli ve daha sonra diş estetiğiniz için gerekli uygulamaları yaptırmalısınız. Asimetrik dişeti kenarları ve diş eti çekilmesi gibi gülüşünüzü gölgeleyen durumlara ek olarak sağlıklı bir ağız ve diş sağlığı için mutlaka ortodontist ile görüşmeli, kısa süre içerisinde dişlerinizdeki problemleri ortadan kaldırmalısınız. Bizle iletişime geçmek, Dent Dizayn Kliniklerinden randevu almak için lütfen bu linke tıklayın.

Pembe Estetik Nedir?

Diş estetiğini olumlu yada olumsuz etkileyebilen diş etleri, hem sosyolojik hem de psikolojik açıdan da kişileri etkileyebilmektedir. Diş etlerinin sağlıklı olması, rengi ve diş etinin dişle olan seviyesi gibi çeşitli kıstaslarla değerlendirilen diş eti görünümleri, bazı durumlarda kişileri rahatsız edebilmektedir. Zira, diş estetiğini değerlendirmede; diş etinin sağlıklı olması, rengin ideal olması ve diş etinin dişle olan seviyesindeki uyuma bakılır. Eğer ki diş eti ve dişlerle ilgili herhangi bir estetik dışı görünüm var ise pembe estetik uygulamaları yapılır ve kısa sürede diş eti ve diş estetiği sağlanır.

Bir diş etinin sağlıklı olarak ifade edilebilmesi için açık pembe renkli olması, portakal kabuğunuza benzeyen parlak ve pütürlü görünmesi, dişe ve kemiğe sıkı bir şekilde yapışması gerekmektedir. Eğer ki bu koşullar yok ise diş eti estetiği olgusundan bahsetmek mümkün olmayacağı gibi genel olarak da yüz estetiğinden bahsetmek de mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, pembe estetik yöntemi ve uygulamalarını değerlendirmeli ve diş yada diş eti problemlerini kısa sürede çözüme kavuşturmalıyız.

Pembe Estetik Tedavisi Nasıl Değerlendirilir?

Yüz güzelliğimizi ön plana çıkaran dişler ve gülüşler, diş ve diş eti estetiğine bağlıdır. Hoş bir gülümse içinse dişlerin ve diş etinin; bir uyum içerisinde görünmesi gereklidir. Gülümseme esnasında fazla miktarda görünen diş etleri, kişiyi estetik görünümden uzaklaştıracaktır. Bu nedenle; pembe estetik tedavisi uygulamaları ile ilk olarak diş etleri şekilendirilmeli ve bir kısmının da küçültülmesi gerekebilir. Ancak; diş estetiği öncesinde diş etinin sağlıklı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi halde, diş eti estetiğinde yüz güldürücü sonuçlar alınmayacaktır. Diş taşlarının temizlenmesi, diş eti küretajı gibi farklı tedavilerle de düzeltilen diş etlerine, diş eti estetiği uygulamaları kolaylıkla yapılabilmektedir.

Pembe Estetik Tedavisi – Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

– Gülümseme esnasında fazla gözüken diş eti varlığında
– Ön diş etlerinde pigmentasyon değişikliklerinde (Kırmızılaşma ve lekelerin varlığında)
– Diş eti seviyelerinin ön bölge dişleriyle de aynı seviyede yer almaması halinde
– Diş eti çekilmesi şikâyetlerinde
– Estetik görünüm sebebiyle de diş eti estetiği ( pembe estetik tedavisi) uygulanabilir.

Pembe Estetik Tedavisi ile Diş ve Diş Etindeki Problemlerden Kurtulmak Mümkün

Dişlerde form ve diziliş bakımından herhangi bir problem görülmemesine rağmen, diş etlerinde genişlik veya renk değişimleri görülebilir ki bu estetik dışı bir görüntüye sebep olabilir. Diş etlerinde değil dişlerin sorunlu olduğu durumlarda da dişlerin dizilimlerinin yeniden sağlanması ve diş etlerinin düzeltilmesi hedeflenerek sorun çözülebilir. Buna ek olarak da diş eti çekilmesi durumlarında da diş kronunun fazla uzun görünmesine bağlı olarak yine estetik dışı görünümden bahsetmek mümkün olacaktır. Diş eti grefti ile çözümlenebilen bu sorun sonrasında diş etlerinde sağlıklı görünüm elde edilebilmekle birlikte hem de estetik bir görünüm elde edilebilir.

Diş eti çekilmesi, diş eti fazlalıkları, diş etinin renginin değişmesi gibi çeşitli sorunları çözüme kavuşturan pembe estetik tedavileri sizlere uygulamalar açısından çeşitlilik sunabilmektedir. Sizin hangi estetik tedavi yada pembe estetik yöntemine ihtiyacınız olduğunu ise ancak diş hekimi yada ortodontistler söyleyebilir.

Pembe Estetik Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Diş etinin büyümesiyle birlikte derin ceplerin yar aldığı bölgelerde diş eti fazlalıklarına rastlanabilir. Diş etinin bozulmuş olan bu konturları ise kişiyi estetik görüntüden uzaklaştırmaktadır. Gülümserken dahi diş etlerinin görünmesine ek olarak diş etlerinin normal renginden daha koyu olmasıyla birlikte kişinin “gülme isteği” yok olmakta ve somurtkan bir kişiliğe sahip olmasını tetiklemektedir. Bu nedenle; diş etinde yer alan diş etinde yer alan estetik olmayan görüntülerin biran önce ortada kaldırılması gerekir. Diş eti estetiği yöntemi olarak bilinen gingivektomiyi birazdan daha detaylı açıklayacağız ve hayal ettiğiniz diş etine nasıl kavuşabileceğinizi izah edeceğiz.

Gingivoplasti 

Gingivoplasti şekillendirme işlemine verilen isimdir. Gingivektomiyle dişlerin boyu uzatılırken fazla olan kısımları alınır. Simetrinin sağlanması içinse gingivoplasti yöntemi uygulanır. Fazlalık olan alanların çıkarılması işlemi olarak da bilinen gigivektomi de diş eti konturları düzeltilir. Diş eti fizyolojik açıdan uygun bir forma sokulur ve estetik görünüm kolayca sağlanmış olur.  Bu işlemin adıysa gingivoplasti yöntemidir. Diş eti ya da asimetrik olan diş eti seviyesi düzeltmesi bu yöntemde yapılır. Lokal anestezi altında yapılan bu yöntem pembe estetik yöntemlerinden en başarılı olanıdır.

Gummy Smile 

Gummy smile tedavisi konusunda birden fazla tedavi yöntemi kullanılabilir. Hekim kontrolü ve muayenesi sonrasında seçilen yöntem uygulanır. Gülümseme tasarımı yapıldığında diş etindeki fazlalıklar belirlenir ve daha sonra bunlar acısız bir işlemle olması gerektiği seviyeye çekilir. Diş etlerinden sonra dişlerinizde sararma ya da diğer durumlar varsa diş estetiğine geçilir. Lamina porselenler, zirkonyum ve e- max kronlar yapılması önerilebilir. Estetik görüntüye ulaşma konusunda bu yöntemler hastaları memnun edecek sonuçlar vermektedir.

Pembe estetik tedavileri arasında sayabileceğimiz oldukça çeşitli uygulamalar vardır. Ancak; bu uygulamaların sizler için uygun olup olmadığı ise radyografiler, tomografiler ve fotoğraflar sonrasında belirlenebilir. Bunun için mutlaka diş hekimiyle görüşmeli ve size en uygun pembe estetik tedavisi yöntemlerini kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Pembe Estetik Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde diş ve diş etindeki problemleri gidermek amacıyla çeşitli uygulamalar diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Sadece estetik kaygı ile değil ağız ve diş sağlığını korumak için de yapılabilen pembe estetik uygulamaları; diş eti hastalıklarının yok edilmesine ek olarak diş yapısını bozan ve diş kayıplarına neden olan durumların çözümlenebilmesi amacıyla yapılmaktadır.

Pembe estetik tedavilerinin genel olarak avantajları ise şöyle;

– Dişteki uzunluklar, diğer dişler baz alınarak yeniden boyutlandırılabilir.
– Diş yapıları olması gereken dizilime kavuşturulabilir.
– Diş iltihaplarının önüne geçilebilir.
– Gülüş sorunları ve estetik görünüm kaygıları çözüme kavuşturulabilir.
– Dişleri destekleyen dokular iyileşir ve sağlıklı bir forma kavuşur.
– Dişlerdeki kayıpların önüne geçilebilir.
– Diş etlerinde görülen kanamaların engellenmesi sağlanabilir.
– Ağızda oluşan yaraların önlenmesi için gerekli tedaviler yapılabilir.

Pembe Estetik Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Pembe estetik tedavisi fiyatlarıyla ilgili net bir rakam aralığı olmamakla birlikte pembe estetik uygulamalarının ücretleri doktordan doktora, hatta şehirden şehre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle; diş eti yada dişinizdeki problemin kaynağını çözmeden size verilecek olan fiyatları baz almamalı, uzman bir diş hekimiyle görüştükten sonra pembe estetik tedavisi ücretleri hakkında bilgi talebinde bulunmalısınız.Diğer Yazılarımıza Göz Atmak İçin Aşağıdaki Butonları Kullanabilirsiniz